Hakkasin elumuutvat võluvett jooma!

Ei, see ei ole see Võluvesi, mida kunagi Eesti poelettidelt leida sai, mida vist oli telepaatiliselt mõjutatud. Ma ei teagi, mis teema sellega täpselt oli! Aga siiski mitte. Ka soodaveest ma seekord ei räägi, kuigi ka sellel on oma tõepõhi all. Ma joon endiselt kraanivett, kuid miski on selle eriliseks teinud. Nimetasin selle ise võluveeks, kuna olen seda praeguseks natukene üle kuu aja tarbinud ja näen oma kehas ja tervises põnevaid muutusi. Seetõttu otsustasin, et ei saa seda väärt kraami endale jätta ja pean seda ka Sinuga jagama! 🙂 Võluvee nimi on siis tegelikult vesinikvesi.

Ja see ei ole tegelikult ei midagi muud, kui vesi, mida on rikastatatud vesinikumolekulidega. Vesinik esineb tavaliselt gaasina ja tema “valem” on H2. Vesinik olevat Universumis kõige sagedamini esinev element, mida esineb loomulikult vees ja seeläbi peaaegu kõigis orgaanilistes ühendites,  see tähendab, et mingil kujul kõigis organismides. Inimene koosneb ju 60-70% ulatuses veest! ja nagu ka doktor Riina Raudsik viimasel VaimuKeha konverentsil ütles, et kui inimene ära põletada, siis jääb alles väga vähe tuhka – see tähendab, et kõik ülejäänud oli põhimõtteliselt vesi, mis ära aurustus! Seega ei saa kuidagi alahinnata igapäevast vee joomist!

Aga vesinik on siis keemiliste elementide tabelis kõige esimene. Ja mille järgi nad niimoodi seatud on? Nende mahu järgi. Vesiniku järjenumber on üks, mis tähendab, et tema aatomi tuumas on vaid üks prooton. Prooton on siis positiivse laenguga osake. Aga ole mureta, ma ei lähe selle postitusega väga keemiatunniks ära, sest olgem ausad, ka mina ei mäleta enam eriti midagi ja natuke pean ka ise guugeldades meelde tuletama! Aga miks on siis meile praegu oluline, et vesinik on mahult nii pisike ja lihtne keemiline element? See on nagu võrdlus auto suurusega. Mide pisem auto sul on, seda rohkematesse ja kitsamatesse kohtadesse sa sellega sõitma ja parkima mahud. Vesinikuga on sama lugu, sest vesinik (mis on ju osa veest, H2O), suudab muretult minna igale poole, kus teda vajatakse, sest ta lihtsalt mahub igale poole palju lihtsamini! (noh, nagu see kass siin :D)

Kus ja miks teda siis vajatakse?

On tõestatud, et (molekulaar)vesinik vähendab kehas olevat oksüdatiivset stressi ning põletikku. Kindlasti oled seda poppi fraasi nagu oksüdatiivne stress ka varem kuulnud, aga kas sa tead, mida see tegelikult tähendab? Oksüdatsioon tähedab põlemist (inglise keeles oxygen – hapnik). Hapniku abil toimub meie kehas nö põlemine ehk katabolism. Ei, meie kehas ei põle tegelikult mitte midagi, vähemalt mitte otseselt – leeki ei ole 😀 Aga kõik lagunemisprotsessid, kus keerulisematest osakestest tekivad lihtsamad osakesed, toimuvad hapniku kaasabil. Näiteks süsivesikutest (kaerahelbed, banaan) energia tootmine toimub hapniku kaasabil. Kui sarnase protsessi käigus mingi ühend üle jääb (üks neist on näiteks OH-), kutsutakse seda ühendit vabaks radikaaliks, mida sa oled ka kindlasti kuulnud. Kui selliseid osakesi jääb natukene üle, siis see on keha jaoks vastuvõetav ja ta saab sellega hakkama –  see on isegi normaalseks elutegevuseks vajalik! Kui aga neid jääb üle rohkem, kui keha hakkama saab, on pahandus majas!

Oksüdatiivne stress ongi tegelikult selline keemiline ja keerulisemalt seletatud põhjus sellele, miks tekivad erinevad kergemad ning raskemad haigused ja põletikud. Mind huvitab see, kuidas asjad meie kehas toimuvad ka keemilisel tasandil ja seepärast seda kõike sinuga ka jagan. Arvan, et sellest ei piisa, et kui räägitakse, et süües päevast päeva kommi, jääb inimene haigeks ja läheb paksuks. Seda teavad juba kõik – ometigi palju on ikka neid, kes toituvad ebatervislikult edasi. Seetõttu ma püüangi asjadega alati minna sügavuti, sest see võib tuua palju rohkem selgust ja mõnele inimesele ehk ka elustiilimuutuse! 🙂

Kuhu ma siis jäingi.. ahjaa! Tänapäeva töötaval ja kiire elustiiliga inimesel on väga palju põhjuseid, mis võivad tekitada oksüdatiivsed stressi. Nende hulka kuuluvad loomulikult kehvad toitumisvalikud, vähene liikumine, stress(!) tööl ja eraelus, keskkonnasaaste, ebasobiv keskkond, unepuudus, kiirgused, ravimite pidev tarvitamine jnejne. Kõik need kehvad elustiilivalikud viivad paljusid inimesi varem või hiljem oksüdatiivse stressini, mis on algatajaks näiteks vähile, suhkruhaigusele, närvihiagustele, südame- ja veresoonkonnahaigustele, kuid ka lihtsamatele nähtudele nagu väsimus, meeleolu kõikumised või kerged põletikud.

Kui täpsem olla, siis nende haiguste põhjustajad ongi vabad radikaalid, mis kahjustavad rakulipiide (ehk rasvu, millest rakud koosnevad) ja selle tulemusel häirub raku normaalne töö ja elutegevus (kõik organid ja muud keha osad koosnevad rakkudest!), tekivad geenimuutused, ning muutuvad ka näiteks valkude ja ensüümide struktuurid (mis on ka üks põhjus, miks tänapäeva keskmine inimene peaks seedeensüüme lisaks tarvitama). Mulle endale hakkab aina enam tunduma, et ensüümipuudulikkust saab kutsuda elustiilihaiguseks! Aga ok, kuidas siis vesinikvesi siia puutub?

 

Vesinik vähendab oksüdatiivset stressi!

Kindlasti oled sa ka kuulnud sellistest asjadest nagu antioksüdandid. Sõnade vaatamise loogika ütleb, et need aitavad oksüdatiivse stressiga võidelda ja see ongi tõsi! Küll aga arvatakse, et nende liigsel (või valel) tarvitamisel võivad tekkida hoopis teised üleliigsed ühendid, mida me ka ei taha, kuid vesinikuga seda ei juhtu. Seal on ju ainult vesinik ja ei ole muid aineid ega ühendeid! Lisaks läheb antioksüdantidel (nagu näiteks vitamiinilisandid) palju kauem aega, et õigesse kohta jõuda, kuna nende tihedus on palju suurem. Ning arvestades enamike tänapäeva vitamiinilisandite kvaliteeti, siis … nad ilmselt tekitavadki rohkem kahju kui kasu.

On tõestatud, et vesinik hakkab reageerima ainult nende vabade radikaalidega, mis rakke kahjustavad (see tähendab, et ta ei ründa midagi head-kasulikke meie kehas, vaid ainult halbu vabu radikaale, milledest teine on näiteks •OH, hüdroksüülradikaal). Põhimõtteliselt seob vesinik end vabade radikaalidega ära ning tekib uuesti vesi ehk H2O ning mingeid ülejääke ei teki! Näiteks aitab vesinik reguleerida näljahormoonide greliin ja leptiin tööd, mis on oluline närvide heaks tööks, kuid olgem ausad, teeb head tööd ka isude ning kaaluga 😉 Lisaks aitab vesinik ka tõsta meie keha (peamiselt soolestiku) immuunsust, mistõttu ei ole me nii vastuvõtlikud haigustele-külmetustele jne. Kindlasti aitab see ka sportlasi kiirema taastumisega. Kasufaktoreid on meeletult palju!

Vesinikku kasutavad tänapäeval inimesed ka teistmoodi – võtavad vesinikvee dušse või hingavad sisse. Minul avanes lihtsalt võimalus hakata vesinikvett tarbima, mis on niikuinii kaks ühes, sest vett peab ju niikuinii iga päev tarbima. Kasutades aga vesinikvett enda  keha tervendamise eesmärgil on ju kohe suurem soov suuremaid koguseid päeva jooksul tarbida! 🙂 Keskmiselt joon ma kuus pudelitäit päevas, mis teeb umbes kaks liitrit. Minu kehakaalu kohta on see väga ok, võib-olla võiks isegi natukene rohkem, kui tahta kiiremaid tulemusi, aga olgem ausad – kes viitsib ikka nii tihti pissil käia? 😀 Ja nagu ikka kõigega, mis päriselt ja pikaajaliselt töötab, tuleb ka vesinikvett tarbida pigem kogu oma elu jooksul kuni inimene pole oma elustiilis vähendanud oksüdatiivset stressi tekitavaid tegureid, millest ma juba enne rääkisin.

Vesinikvee “valmistamine” on nii lihtne, et seda ei saa isegi lisakohutusena vaadata. Lihtsalt vajutad nupule, ootad natuke ja ongi valmis. Vahepeal puhastad pudelit, aga see on sama hea, kui kohvitassi pesta! 😀 Olgem ausad, me kõik teame, et dieeditamine ei vii püsivate tulemusteni ning ravimite võtmine raskete haiguste puhul ei kaota ära haigust. Ka vähi välja lõikamine tihtipeale ei toimi, sest alged on ikkagi olemas. Kui me tahame olla jätkuvalt terved ja elada pikka ja murevaba elu, on meil vaja muuta oma elustiili ning teha selliseid valikuid, mis jäävadki osaks meie elustiilist, mitte mis on miski, mis kestab paar nädalat või kuukese.

Ma saan aru, et tänapäeva maailm liigub aina kiiremate lahenduste poole ja tänapäeva noored on kannatamatud isegi siis, kui veebilehekülg kauem kui 3 sekundit lahti loeb (oh, olid ajad, kui ma pidin 5 minutit ootama, et mail.ee lehele saada! :D). Seega, ütlen oma kogemusest, et kui sa soovid olla jäädavalt terve ja elujõuline, pead sa oma elu stiili sisse võtma ka jäädavad muutused, mitte lootma, et lühikse aja kuidagi käitudes ja ehk näiliselt terveks saades see veel 50 aastat ka edasi kestab, kui su elustiil on endiselt samasugune.

Aga milline siis oli minu kogemus?

Ma kindlasti kirjutan mingi aeg veel ühe postituse, kui ma olen kauem vesinikvett kasutanud, kuid praeguseks, natukene üle kuu aja tarbimisest, on mul juba, mida jagada! Esiteks, kui ma käisin külas Mai-Liisil, kellega koos VaimuKeha korraldame, võtsin oma vesinikvee pudelikese kaasa, kuna seda on tegelikult päris lihtne kaasas kanda. Mai tundis, et tal oli mingi külmetus peale tulemas ning pärast kahte klaasikest vett tundis ta end tervena ning ei jäänud haigeks! Ma ei osanud ise arvatagi, et see nii kiiresti töötab!

Lisaks on mul üks sõbranna, kes oli oma piiratud fitnesstoitumisega oma hormoonid nii sassi ajanud, et pooleteise aasta jooksul polnud päevadest kippu ega kõppu. Pärast umbes kuuajalist vesinikvee tarvitamist olid aga soovitud (või soovimata? :D) külalised platsis! 😀 Ka minul oli sarnane kogemus, kuigi minu külalised käisid regulaarselt, lihtsalt pikeme ajavahega, kui arvatakse, et on normaalne. Nüüd esimene kogemus on see, et tsükkel kestis täpselt 28 päeva! Ja arvataksegi, et see ongi selline keskmine õige number naise jaoks! Seega on näha, et vesinikvesi on meie hormoone juba mõnusalt reguleerinud.

Küll aga pean tunnistama (ja seda ütles ka mu sõbranna), et kuna selle joomise protsessi käigus hakkab kehas toimuma põhimõtteliselt puhastumine ja jama välja ajamine, lõi meil mõlemal välja ajutiselt akne ning natukene pahalõhnaline higi. Kuna aga ma olen puhastuskuuridega juba varasemalt kokku puutunud, siis tean, et see on ainult positiivne ja isegi väga hea nähe! Kuidas muidu see jama su kehast saab välja tulla, kui mitte ebameeldival viisil? Jama ongi ju ebameeldiv! 😀 Ja nii lihtne see ongi!

Kõige olulisem asi aga, mida märkasin, on väsimuse kadumine. Ma alles tegelen oma väsimuse teemaga ning täiesti üle pole sellest veel saanud, kuid enne vesinikvee jooma hakkamist oli mul aegu, kui ma ärkasin hommikul üles, tegin kõik vajalikud toimetused ära ning siis, kui ma mõtlesin, et hakkaks raamatut lugema, tuli juba esimese viie minutiga uni peale. Ja see oli ikka selline uni, et ma vahel magasingi edasi! See oli julm! Selline elukvaliteedi langus! Ja ma ise tean palju põhjuseid oma elust, mis seda oksüdatiivset stressi tekitada võisid, seega see, kuidas vesinikvesi on mind aidanud, on minu jaoks igati loogiline ja selge! Ma ei jõua ära oodata, mis on toimunud näiteks poole aastaga! Selle ajaga olen ma kindlasti veel oma elustiili vägevamaks töödelnud ning siis saab pauer aina hoo sisse! 🙂

Kusjuures, kõige huvitavam on veel see, et kuigi mu keha andis mulle juba enne väga häid signaale selle kohta, et ma pole ammu vett joonud. Janu andis endast märku kas kerge peavaluga või suukuivusega, siis nüüd on see muutunud veel põhjalikumaks, nii et põhimõtteliselt inimesed, kellel on probleeme vee joomise unustamisega, siis ka siin võib teie lahendus peituda! 🙂

Natukene tõlgitud kokkuvõtteid teadustöödest, mis räägivad vesinikvee tarbimise kasulikkusest leiad SIIT ning teiste eestlaste kogemusi saad lugeda SIIT. Soovitan, päriselt! 🙂 Sest tegemist on ju täiesti tavalise loodusliku abimehega, mitte mõne tabletipurgi või jubeda keemilise protsessiga! 🙂 😉 Vesinikvett leidub ka looduses, kuid mitte sellistes tavapärastes kohtades, kus me seda niisama kaevul käies võtta saaksime 😀 Devini uus vesi pidavat olema sellele kõige lähedasem ka Raudsiku sõnul, seega, kui oled reisil, siis soovitan sul poelettidelt just see pudelike kaasa haarata! 🙂

Kui sul on mõni suurem terviseprobleem, pead tihti kasutama antibiootikume või sa tunned, et su keha tervise kvaliteet vajaks parandamist, siis ma tõsiselt soovitan sul seda teemat edasi uurida ja ka minu käest nõu küsida. Minu jaoks on vesinikvesi (ja üldse vesiniku tähtsus) pärast seedeensüümide avastamist üks suuremaid avastusi üldse! Ja palju on veel avastada, aga ma hoian sind sellega kursis! 😉 Kiireid mõtteid elustiilimuutuse kohta leiad ka siit Riina Raudsiku videost ETVs.

Kui sul on küsimusi ja miskit jäi selgusetuks, siis palun, küsi!
Kui tahad masinakest soetada, vaata SIIA ning võid liituda ka Facebooki grupiga! 🙂
Soovitan soojalt! 🙂

Jälgi ja jaga:
0
10 comments
 1. Täpsustuseks!

  Vesinikvee teeb eriliseks vees lahustunud(dissolved) olekus olev molekulaarne vesinik H2. Veemolekulis on vesinik kujul H20,
  kus kaks vesiniku aatomit on omavahel seotud läbi hapniku aatomi. Vesinikvee teebki eriliseks molekulaarsel kujul olev H2.
  Vesinikku mitte segi ajada apteegis olevate vesinikperoksiidiga ehk H2O2. Paljud on arvanud, et vesinik on seesama H2O2, mis on aga hoopis teine aine.

 2. H2 PEM veepudel teeb 1.0 kuni 2.0ppm vesinikuvee. Terapeutiliseks koguseks loetakse 0.5ppm

  Võrdluseks maailma parim tervendav allikas sisaldab 0,08ppm vesinikku.
  ppm on parts per million, ehk vesinikuosakest 1 miljoni veeosakese peale.
  Näiteks 1ppm tähendab 1 H2 molekul 1 miljoni H2O molekuli kohta.

  https://www.h2miraclewater.com/miracle-water/
  Lourdes fountain: 0,08 ppm
  Tlacote fountain: 0,042 ppm
  Nordenau fountain: 0,02 ppm
  Nadana fountain: 0,018 ppm

 3. Viimastel teadusandmetel ravib vesinikvesi 170 erinevat haigust ja kõiki keha organeid.
  Vaadake kuulake inglise keeles või lugege eestikeelset tõlget Tyler LeBaron teaduskonverentsi videoülekandest.
  http://www.vesinikvesi.ee/blog/tyler-lebaron-ammg-medical-converence-november-2015
  NB! Vesinikvee teadus on väga uus, vaevalt 10 aastat vana, sellepärast tänapäeva vana kooli teadlased ei aktsepteeri fakti, et vesinik võib olla vees lahustunud olekus molekulaarsel kujul H2. Ometi seda tõestavad juba üle 600 erineva teadustöö, mida järjest suuremad mahus üle maailma tehakse.

 4. Vesinik on 176 korda võimsam antioksüdant kui C-vitamiin. Samuti on molekulaar vesinik selektiivne antioksüdant.
  Sellest kõigest saate lugeda siit väga heas lihtsas inglise keeles ülevaates:
  http://www.elavtoit.com/Molecular_Hydrogen_101_V.2.0.pdf

 5. Inimese veri enne ja pärast vesinikvee joomist. Siin on näha kuidas verelibled on lahti tulnud üksteisest ja toimetavad tõhusalt.
  https://www.youtube.com/watch?v=fSIGVDQYcGc&t=587

 6. Video USA 72 aastaset mehest , keda USA meditsiin aidata ei suutnud aga Taiwanis H2 vesinikgaasi kuuri tegi ja sai 30 minutiga käte värina kontrolli alla, nii et sai juba peale esimest seanssi oma käega allkirja anda! USA meditsiin tunnistas mehe ravimatuks https://www.youtube.com/watch?v=OguvsUhb8z0

 7. Ja siin on näha, kuidas H2 vesi mõjub soolestiku tervisele
  https://www.youtube.com/watch?v=MI-tOGvI0os

 8. Kuidas vesinikvee teema eestisse jõudis?
  2017 mai lõpp tõlkis Aigar Säde ära kirjatüki “27 vesinikvee tervendavat omadust”:
  http://www.aigarsade.com/Vesinikvee_tervistav_m6ju.pdf

  2017 juuni,juuli,august tegelesin süvitsi vesinikvee teemaga. Töötasin läbi kõik parimad teadaolevad materjalid. Suhtlesin otse vesinikteema tippteadlastega, eesotsas
  Tyler LeBaron-iga. Suhtlesin maailma kõigi parimate vesinikvee tootja tehastega. Testisin ära üle 10 erineva pudeli. Valisin parima välja PEM membraaniga, mis oli kõige optimaalsema hinna ja kvaliteedi suhtega.
  Lisaks avastasin H2 vesinikudussi, mida toodetakse Jaapanis ja mis teeb väga head H2 vett, lubatud 1.0ppm isegi ületatakse !
  Võimsa värskendava ja avara tunde loob selle dusshi all käimine.

 9. Mis on plaanid edaspidiseks?

  Edasi on plaanis testida H2 gaasi inhalaator, H2 kosmeetiline spray, H2 lauapeale käivad suured tööstuslikud masinad,
  mida on võimalik kasutada bensiinijaamdes või spordiklubides ning H2 maapeale käivad veetornid nagu Saku läte.

  Samuti on plaanis ära testida H2 veega põllumajandus, viinamarja kasvuhoone näitena suvi 2018.

  Samuti on plaanis ära testida H2 vesinikgaasiga mesilaste haiguste ja parasiitide tõrje suvi 2018

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *