Kuidas läksid minu paastu esimesed kaks päeva? [AUS + BALI vol. 6]

See on minu toa/kodu aken, kus on tehtud lauapildid, kus vesi on peal 🙂

8. detsember

Täna sõin ma ainult puuvilju terve päeva. Nende hulka kuulusid mango, papaia, banaan, õun, mandariin. Ostsin ka meloni, aga see oli nii toores, et kahjuks ma viskasin ta ära 😀

Kui aus olla, siis väga mõnus oli tegelikult nii kergelt süüa. Tahtsin küll tihedamini midagi haarata, aga ka sellele suutsin vastu panna. Üks mu eesmärke on ju ka oma soolestik ära puhastada nii, et ma ei oleks enam oma kõhu ori. Et sealsed elukad mu kehast kenasti väljuksid ja mu isusid ei mõjutaks. Ning et mu emotsioonid mu söömist ei mõjutaks. Et ma sööksin ainult siis, kui kõht on päriselt tühi ja seda, mida mu keha päriselt tahab.

Ja noh, võib-olla mõni harv kord ka midagi süüa, mida keha otseselt toiduks ei vaja, kuid kogemuseks ikkagi! Hellitada ja kogeda! (šokolaadi ja veini! 😀 )

9. detsember

5.40 või midagi sellist ärkasin täna üles. Kuked kirevad ja ööloomad teevad selliseid veidraid hääli, et võimatu on magama jääda. Samas, kas on vajagi? Looduse rütmidega koos üles ärgata on vahelduseks päris mõnus tunne! Lebotasin natuke ja siis tõusingi. Õues oli veel hämar. Jõin ööseks likku jäetud linaseemnete vett,  et soolestikule natuke lisafunki puhastumiseks anda. Tegin midagi kerget joogalaadset, natuke mediteerisin ning kirjutasin küsimuste päevikusse.

07.00 ajal tõi majahooldaja mulle kausitäie puuvilju: banaan, mango, papaia ja õun tükkideks lõigatuna. Mitte terved viljad, muidugi. Eile ma mõtlesin, et ma täna juba enam ei söö, sest mul oli puuviljade maitsest kopp ees, aga kuna need mulle toodi, siis sõin nad hea meelega ära ja eks nad, olgem ausad, täna hommikul jälle maitsesid hästi ka 😀 Kastsin lehtedel oleva veega oma nägu ja käsi, mõnus oli! Viimane söömaaeg siiski! (selleks korraks)

08.00 Läksime pereemaga templisse, kus suur hulk mehi ja naisi tegid ettevalmistusi kolmapäeval algava pühitsuse jaoks. Enne tuli duši all end puhtaks pesta, sest siis oled püha. Vist 😀 Sain sarongi selga, andide kausi sülle ja istusin perenaise selja taha rolleri peale. Heh, see oli fun! Kogu kogemus oli fun. Mind võeti nii toredasti vastu. Tundisn end kui kodus. Sain ühe kaunistuse meisterdada ning siis läksime palvetama. Käet puhastati ära, saime püha vett juua, pähe panna, riisiga end pühistseda, lillede abil palvetada jne. Eks ma ilmselt kõike ei mõistnudki, aga tunne oli kerge ja tegin rõõmuga kaasa. Palvetamise ajal oli tunda õrna kõhu korinat.

9.45 läksin sealt koju ning rattaga sõitma, et otsida puuvilju, et vett maitsestada. Sain palvetajaid ka mujal näha, erinevad riided, erinevad annikausid. Kõik olid nii sõbralikud ja tundsid mu vastu huvi, see oli arusaamatult uudne ja tore. Inimesed siiralt tunduvad huvituvat ja rõõmustavat, et sa nende külakest siin kaunistad. Saan teiste kaudu õppida veel rohkem enda aktsepteerimist. Rattaga ringi sõites tundsin ka igasugu põnevaid toidulõhnu ja mõistsin, et parem on, kui ma järgmistel päevadel kodust eriti välja ei lähe ja pere söögiaegadel oma toas olen 😀

12.00 Võtsin jälle duši ja hakkasin õues raamatut lugema, umbes pool tundi vist jõudsin lugeda, kui selline tukk tuli peale. Siin on nii mõnus õhk, et keerasin lihtsalt joogamatil selili ja tukkusin-mediteerisin. Mäletan, et ma isegi lugesin sõna-sõnalt mingit raamatut, läbi une. Väga värskendav. Kui nö üles ärkasin, nägin, et pereliikmed olid oma maja esisel ja tundub, et nad olid vaiki selle pärast, et nad mõistsid, et ma magan. No nii arvestavad inimesed, et ma olen nii tänulik! Ma arvasin, et nad läksid tuppa või midagi sellist! 😀

13.30 Pissi oli päris helekollane, nii et super! Sain pereemalt kaks tangeriini vee sisse panemiseks. Kõht on pinges ja tunnen natuke põletiku tunnet alakõhus. Natukene on naljakas tunne, aga võib-olla on see just ärkamisest. Olen hästi viivuks mõelnud paar korda nende snäkkide söömisele, mis pererahvas mulle tuppa jättis, kui ma saabusin. Praegu olen joonud ühe tassi teed ja arbuusivett smuutitopsi seest.

13.55. Armas Rein Repson saatis mulle ühe video päris mitu päeva tagasi, mille vaatamiseni ma ei jõudnud ja siis, kui see lõpuks meelde tuli, oli ajastus imeline! Nimelt saatis ta mulle väga toreda meeldetuletava video Sadhguru jutust, kuidas veel on võime asju mäletada ja endas hoida. Ehk et kui vett hoitakse negatiivses keskkonnas ja see poelettidele jõuab (mis pole ka väga positiivne koht tegelikult), joome meie endale seda negatiivsust ka sisse.

Samamoodi, kui see vesi nüüd sinu koju on jõudnud, on võimalik veega rääkides või talle oma nö püha koha tekitades, muuta tema energia heaks, isegi kasulikuks ja tervendavaks. Mitmetes kultuurides on vee hoidmiseks pühad anumad ja kohad. Inimesed teevad joogipalve enne joomist.

Seega kirjutasin üles pisikese taotluse, mida ma soovin, et see vesi endasse võtaks ja asetasin selle lauale. Selle alla panin armsa Mari Nitsari joonistatud tähistaeva, mis mulle väga meeldib ja millel tunnen nii palju kosmilist ja tugevat energiat. Nüüd siis mul veepurk seisab seal kohas, iga päev panen sinna puult maha kukkunud värskeid lilleõisi. Ja see ongi nagu minu pisike veepühamu nüüd. Ja püüan iga kord juues meeles pidada vee eest tänulik olla 🙂 See paast on juba pannud mind asju teistmoodi vaatama! 🙂

 

Pissi oli juba päris hele, tubli! PS! Ma pole veel täna kakanud.

14.00 on viimasest söömisest möödas 7 tundi. Hakkasin praegu alles kogu seda värki kirjutama 😀

15.00 Tegin Katiga nõustamisvideo.

16.00 Pissi oli hele. Üks põnev asi juhtus veel, mis tavapärasest kehassüsteemist on erinev, aga sellesse ma siin ei lasku – midagi igatahes toimub! 😀 Skype emaga.

18.30 Pissi on endiselt hele. Kõht on natuke tühjem, aga ei ole hullu. Selline huvitav tunne on. Mõned korrad on mingi kerge puuks tekkinud (miks häbeneda?! 😀 ). Et… keha hakkab juba midagi välja ajama?
Kuna hommikul saime õnnistatud veega, mis oli lilleleotis, tahtsin ma teada, kuidas seda tehti ning pererahvas andis mulle paar õit ühelt puult, mille jätsin ööseks seisma ja mis siis hommikul valmis peaks olema.

19.07 Mingi hästi õrn peavalu laadne toode ja kõht hakkab õõnsaks minema 😀

20.30 ja ma tunnen, et mul on uni. Viimased tunnid olen apelsini- ja tangeriini vett jooma hakanud ja koguseid vähendanud, et pissile ei peaks minema öösel 😀

21.40 läksin magama, kui olin Siim Landi 120 tunni paastu kohta lugenud. Täitsa huvitav oli kellegi kogemust lugeda, kes on peaaegu, et tuttav, haha 😀 Sain meeldetuletuse, et soola vette panna! Ööseks panin keha tervendava ja detox muusika käima, mis keset ööd, ma ei tea, kas läks kõvemaks või unest ärganuna tundubki see nii vali, igatahes, keset ööd ma panin muusika kinni! 😀 Piisas küll selleks korraks 😀

Ärkasin üles vahepeal mingite veidrate loomahäälte peale. Ei teagi, mis need olid 😀 öös on asju!

Jälgi ja jaga:
error0
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *