millest tekib isu soolase järele?

Olen mõnikord täheldanud, et mul on suurem isu soolaste toitude järele. Kunagi oli mul väga suur magusaisu, kuid sellest sain jagu kroomitablettidega.

Soolase isu põhjuseid ja lahendusi ma ei vaevunud uurima, sest praadi või suppi on ju ikka parem süüa kui jäätist või koogitükki.

Hiljuti hakkasin aga jälle sellele mõtlema, et kõik signaalid kehas ju tähendavad midagi.

Seega, järgnevalt toon välja peamised soolase isu põhjused peale mõne üksiku haiguse, mida ma siin ei maini, sest siis peaks soolase isu kestma juba pikemat aega koos mõningate haigusnähtudega.

Veepuudus – kui palju jood sina päeva jooksul vett? Keskmine inimene võiks umbes kaks liitrit ikka tarbida.

Mineraalainete (elektrolüütide) puudus, mida saab peamiselt köögiviljadest ja juurviljadest. Mida tumedam vili, seda vängem värk! Mida kirjum toidulaud, seda parem!

Uneprobleemid. Kui palju pöörad sa tähelepanud oma unekvaliteedile ja kestusele? Kas tead, kui kaua su keha tegelikult magada tahab? Ära söö kolm tundi enne uinumist.

Stress. Noh, see räägib enda eest. Leia viise stressi vähendamiseks oma elus. Mediteeri, jaluta looduses, vähenda töökoormust, pane ennast esikohale, käi ujumas, mine spaasse, sõpradega kinno jne.

Naistel PMS (menstruaaleelne periood) – kuna keha hakkab end teatud ainete väljutamiseks valmistama, võib tekkida punkt number kaks – mineraalainete puudus. Seda saab taaskord toidu või ka kvaliteetsete toidulisanditega lahendada (ENZYMEDICA lehelt tellides kasuta koodi SILLE10, et saada soodsamalt).

Eile näiteks märkasin, et olin liiga vähe vett joonud ja soolase isu tuli sellest. Veevarud on täienenud ja isu on läinud.

Head tervist ja keha kuulama õppimist! 🙂

Jälgi ja jaga:
error0
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *