Naturaalne suuhooldus

Väike revolutsioon suuhoolduses!

Nagu sa (ehk) tead, siis minu kodulehelt leiad sa ainult selliseid tooteid, mille headusesse ma päriselt usun ja mida ise ka kasutan. Minu jaoks on oluline toote tervislikkus, puhtus kemikaalidest, loomsetest saadustest jne. Siia toredasse kategooriasse kuuluvad nüüdsest ka suuhoolduse tooted Georganicsilt.

Telli Organic Care kodulehelt Georganics looduslikke suuhooldustooteid sooduskoodiga SILLE! Selleks vajuta koodi lahtris ENTER või RAKENDA KOODI.

Georganics toodete hulka kuuluvad elektriline hambahari (mida ise ka kasutan), tavaline hambahari, hambaniit, hambapasta, hambapesupulber, õli oil-pullingu tarbeks, suupesu vedeliku tabletid ning hambaseep. Põnevad tooted, kas pole?

MIKS MINA VALISIN NATURAALSE SUUHOOLDUSE?

Georganics on välja toonud, et nende suupesutooteid võiks vajadusel isegi süüa. Kõik koostisosad on puhtalt looduslikud (näiteks sooda, õlid, aktiivsüsi). See on minu jaoks ülioluline, et keha puutuks kokku võimalikult väheste kemikaalidega.

Georganics hambaniit on valmistatud keskkonnasäästlikest materjalidest nagu bambuskiud või ahimsa ehk vägivallavaba siid, kaetud looduslike vahadega ja maitsestatud eeterlike õlidega. Hambaniidi pikkus on 30 meetrit (koos jaoturiga) või 60 meetrit (ainult hambaniit) ning mõlemad pakendid on jäätmevabad ega sisalda plastikut.

Manuaalse bambusest hambaharja täielikult biolagunev käepide ning BPA-vabad nailonist harjased on saadud keskkonnasäästlikest ja vägivallavabadest allikatest. Saadaval on nii pehmete kui keskmise tugevusega harjastega hambaharjad.

Ümbertöödeldavad harjapead, akude pikk tööiga ja sisseehitatud taimer teevad ultraheli-hambaharjast teadlikuma valiku. Loodud selleks, et aidata saavutada harjamisega hammaste tõhusat puhastamist. Kui ma esimest korda elektrilist hambaharja kasutama hakkasin, oli mul suus nii kõdi, et ma arvasin, et ma ei hakka kunagi seda kasutama. Kahe päevaga harjusin nii ära, et enam ei tahagi manuaalselt oma hambaid hõõruda! PS! Pöörleva peaga hambaharjad ei ole üldse head hammaste tervisele. Ja peab mainima, et hind on soodsam ka kui mõnel teisel firmal 🙂

Hambapastad sisaldavad peamisi tervete hammaste jaoks vajalikke mineraalaineid nagu kaltsium, kaalium ja magneesium. Kuna kõik hambapastad on 100% looduslikud, ei leia neist mürgiseid sünteetilisi kemikaale, mida laiatarbetoodetes kasutatakse. Nagu enamik hambapastasid, on ka need loodud kasutamiseks kaks korda päevas. Arvestama peab sellega, et need hambapastad ei vahuta, sest neis pole kahjulikke kemikaale, mis pasta vahtu ajavad, seega võib alguses tunduda veider, aga harjub kiiresti.

Hambapulbrit võib kasutada hambapasta asendajana. See sisaldab mineraale nagu magneesium ja naatriumvesinikkarbonaat, mis aitavad eemaldada plekid ja hambakatu kemikaale kasutamata – mis tähendab, et ei pea neelama alla mürgiseid peroksiide, fluoriide või muid sünteetilisi lõhna- ja maitseaineid. Hambapulber on väga põnev vaheldus hambapastale.

Iidne ajurveeda tava õliga suud loputada (oil-pulling) vähendab kahjulike bakterite hulka suus ja pakub tavapärasele suuloputusele suurepärast alternatiivi. Puhas ja looduslik koostis sisaldab kookosõli ja teisi eeterlikke õlisid, mis aitavad mikroobidevastastel omadustel täit toimet avaldada. Oil-pullingut võiks teha nii kaua kuni suu ära väsib, max 20 minutit on isegi soovitatud. See tegevus aitavad mitte ainult suust toksiine välja viia, vaid ka kogu kehast.

Suuveetabletid tuleb lahustada vees ja kuristada, et tagada suu tervis ja värske hingeõhk. Maitseaineteks on taimed nagu piparmünt ja tüümian ning suuvesi ei sisalda alkoholi ega teisi kahjulikke koostisosi, nagu paljud laiatarbetooted. Tänu mugavale disainile on neid ka lihtne kaasas kanda.

Telli SIIT!

Loe lisaks minu blogiartikled suuhoolduse ning oil-pullingu kohta!