Kuidas muutuda zombiks?

Päike tuli välja ja pani minu vähesed huumorisooned voolama. Täna postitus “kuidas muutuda zombiks” ei räägi sellest, kuidas Walking Deadi (kõndivad surnud) sarja kandideerida või mida teha siis, kui zombiapokalüps päriselt kunagi tulema peaks. Ei! Seekord räägime sellest, mis praeguses ajahetkes on kõige potentsiaalsem variant zombiks muutuda. Ja ole ettevaatlik, sa võid juba nende hulka kuuluda! 😀

Zombi tähendab põhimõtteliselt (minu artiklis vähemalt) inimest, kes on kaotanud kontakti iseendaga. Mida ma selle all mõtlen, saad kohe teada.

Toitu rämpstoidust

Toorsalat, köögiviljad, toortort, puuviljad-marjad, toor(mahe)piim on elusad toidud. Nende sees on säilinud ensüümid, mis aitavad toidul inimese organismis lõhustuda ja vajalikku kohta jõuda. Saiake, makaron, praehakkliha, kanapasta, kringel, küpsis, krõpsud jne ensüüme ei sisalda, sest toiduainete töötlemise käigus on ensüümid hävinenud. Ensüümid on aga paljuski elu alus ja kuumtöödeldud toit on surnud toit. Surnud toit ja zombid, hmm… kas on veel argumente vaja? 😀

Vaata iga päev hästi palju telekat (ja usu reklaame)

Paljud inimesed keeravad teleka lahti esimese asjana, kui nad koju jõuavad. Mõni ei võta jopetki seljast või jalanõusid ära. Kui sa oled pärast tööd nii väsinud, et ei viitsi muud teha, kui telekat vaadata ja vahel sõpradega kokku saamise asemel meelsamini mingit sarja vaadata tahaksid, on oht, et oled zombistumas 😀

Tihtipeale inimesed isegi ei kuule telekat vaadates, kui keegi nendega räägib. Kumb siis tähtsam on? Kas päris inimene või võltselu särava pildiga kastis? Mind paneb imestama ka see, et tänapäeval on näiteks võimalik (uuemates telerites) reklaame edasi kerida. Ehk siis, kui tõesti tuleb telekast miskit head-toredat, siis võiks ju alustada vaatamist näiteks 20 minutit hiljem, saaks reklaamid edasi kerida ja ainult sarja nautida. Aga ei – keskmine inimene istub teleka ette ikka siis, kui õige aeg käes on ja “naudib” reklaame. (mis sa muidu selle vaba ajaga peale hakkad?)

Reklaamides toimuv ajuloputus on lihtsalt nii tugev, et heausklik telekavaataja isegi ei taipa, kuidas temaga manipuleeritakse (oh, sellest võiks lausa raamatu kirjutada, aga õnneks neid on juba mitu! Nt eesti keeles Talis Bachmannilt)

Enihuu, kui sinu õhtud on suuremalt jaolt seotud teleka ees istumisega, siis sinu sees istuv zombi lausa hüppaks rõõmust (kui ta hõredate luudega jalad hüppe all kokku ei variseks :D). Ja miks? Sest telekas ei toida inimese hinge, vaid surub tema soovid ja mõtted alla. Ja need inimesed, kes kasutavad vabandust, et nad iga õhtu teleka ees “puhkavad ja auru välja lasevad (ehk isegi paari õllega)”, on puhkamisest valesti aru saanud.

Tarvita hästi palju ja eriti seda, mida reklaamiti

Teleka vaatamise vahepeal tuleb ju ka poes käia ja sealt ostetakse alateadlikult, (arvates, et inimene on ise oma otsuse langetunud) seesama hambapasta või pesupulber, mida telekas iga päev Poola sõltumatu instituudi teadlased on soovitanud. Kes need teadlased on? Kus laboris nad seda tõestasid? Kas valge kittel tähendab, et see on “õige värk”?

Kui nüüd hoolega mõtlema hakata … näiteks, vaata mingit kanalit, kus on pikad reklaamid sarjade vahel (nimesid ei taha nimetada) ja analüüsi, mida reklaamitakse. Peamiselt ongi seal esindatud hügieenitarbed, majapidamisvahendid, karastusjoogid ja kõikvõimalikud maiustused-snäkid. Ja ravimid! Kuidas neid saaks unustada! 🙂 Laias laastus odavad tooted, mis toovad tervisele rohkem kahju kui kasu. Ja kuidas ma tean? Ma olen neid teemasid palju uurinud ja ei lähe enam reklaamide õnge.

Tasuks ka selle peale mõelda, et kui tihti näeme me reklaame toodetele, mis on meie tervisele kasulikud? Jah, Facebookis juba ikka näeme (polegi üdini halb see sotsiaalmeedia!), aga telereklaamis mitte. Head tooted on tavaliselt kallimad ja esiteks ei ole neil alguses nii palju kliente, mis tähendab ka, et ei saa reklaamide eest maksta. Odavaid tooteid ostetakse palju ja see annab neile reklaamiraha. Millal sa viimati nägid, et jalgpalli ülekande vahel reklaamiti teeseene jooki või multika vahel puuvilju?

Osta rohkem friikaid!
Ära kahtle mitte milleski

See mõte täiendab kenasti eelmist lõiku. Koolist saati oleme selgeks saanud malli, et õpetaja on kõige targem ja tema teab, mida ta räägib. See on inimestele täiskasvanuikka kaasa tulnud. Neid inimesi, kes kahtlevad ja ise uusi lahendusi looma hakkavad, on vähe – muidu oleks me kõik ju kuulsad leiutajad ja visionärid. Sellegipoolest, kui keegi ütleb meile midagi surmtõsise veendumusega, ei tähenda see, et see on tõsi. See on lihtsalt selle inimese arvamus. Ja tegelikult võib see tõest väga kaugel olla, seega tasub alati ise juurde uurida ja kontrollida, kas see ka sinu jaoks paika peab. Ainult zombid usuvad kahtlemata kõike, mida nad kuulevad.

Loe/jälgi uudiseid ja lase ennast mõjutada

Uudiseid lugedes või telekast jälgides jääb suures osas selline mulje nagu  Maa oleks üks jube koht, kus elada. Poliitikud ajavad jamajuttu, avariis sai jälle keegi surma, vulkaan hävitas autosid, orkaan hävitas elumaju, kuskil keegi tulistas kedagi, perevägivald jne. Ainsad positiivsed uudised tunduvad olevat need, kui kuskil loomaaias üks iseäralik loomake jälle ilmale tuli või keegi kuskil midagi võitis (vahel piisab ka sellest, kui oled kuulus ja mingit kehaosa liialt paljastad). Suures osas on uudised aga pigem negatiivse alatooniga ja ka pealkirjad külvavad kurbust ja ja hirmu.

Inimesed, kes igapäevaselt uudiseid jälgivad, võtavad alateadlikult selle negatiivse energia enda sisse ja nii tekib alateadlik hirm, mida millegagi otsekui seostada ei oska. Osa inimesi, teistega kokku saades, räägibki esmalt sellest, mis uudistes toimus ja kui jube see kõik ikka on. Jah, mingi piirini on väga okei olla kursis sellega, mis maailmas toimub, kuid kui palju see sinu elule juurde annab, kui sa saad teada, kui palju inimesi taaskord avariis hukkus või et mingi riik on perevägivallaga Euroopas esimesel kohal?

“MEEDIA LOEB” – (ega mina ei saa midagi teha, et sellised koomiksid juba enne mu postituse kirjutamist olemas olid… 😀 )
Tarvita erguteid

See võib tunduda ulmejutuna, aga erinevad haigusnähud meie kehas on märgid sellest, et me peame oma elus, ellusuhtumises, toitumises, käitumises jne midagi muutma. Inimesed, kes tarvitavad tihedalt kohvi, alkoholi, energiajooke, suhkrurikkaid maiustusi, soolaseid maiustusi tuimestavad nende abil oma keha. Ja enese teadmatagi ei mõista nad enam oma keha märke, mis peaksid andma signaale kasvõi sellest, et on aeg puhkusele või magama minna, vett juua või ringutada.

Huvitav, millises kontaktis on enesega need inimesed, kes erguteid ei tarvita ja täitsa puhast ja elusat toitu söövad??? (ei, ma ei mõtle toorest liha – see läheb ka zombi alla 😀 😀 😀 )

Ära tee trenni/sõida ainult autoga/käi hästi vähe õues

Zombidel on (vähemalt filmides) väga jäigad jäsemed. Keskmine inimene istub suurema osa oma tööajast toas (või on tööl liikuv ja istub pärast terve õhtu ühe koha peal). Kumbki ei ole hea. Inimese keha on loodud liikuma. Pikka aega samas asendis istudes võivad tekkida igasugu probleemid luude, liigeste, randmete ja rühiga. Kuna inimloom ei ole enam nii liikuv, kui ta oli siis, kui oli vaja kas toitu jahtida või mitte toiduks saada, on meil oluline teadlikult ennast liigutada. Paar korda nädalas tugevam trenn, et süda ja lihased ikka parajalt koormust saaks ning iga tunni aja tagant peaks vähemalt paar minuti ringi käima – venitama.

Olgugi, et enamik mu blogi lugejaid on noored ja vanadus tundub kauge ja ei usugi, et endaga sama asi juhtuda võiks …  aga tegelikult …?

Sama idee kehtib ka nende kohta, kelle peamine transpordivahend on auto. Kui ma endale paar aastat tagasi kuuks ajaks rendiauto võtsin, märkasin ohtu kiiresti. Juba esimese nädala lõpus hakkasin autoga trennis käima, kuigi varemalt olin ma seal rattaga käinud. Tõesti, kui inimese ainuke liikumine on autosse ja autost välja, siis ma ei taha teadagi, mis probleemid sellel kehal vanaduspõlves on!

Oh, kui tore on tallatakso! Saab värsket õhku nautida, linnulaulu kuulda, luua maaga kontakti, teha kehale head ja ehk mõne toreda inimesega ka tänava peal kokku põrgata! 🙂

Ära loe raamatuid ega vaata loenguvideoid, ära arene

Miks on inimene olemas? Miks on maakera olemas? Aga universum? Miks üldse saab öelda, et miski on? Kuidas saaks oma aega siin elus nii toredaks teha kui võimalik?

Keegi tark on öelnud, et seisak on taandareng. Aeg läheb edasi ja nii lähevad edasi ka kõik inimesed meie ümber. Toimuvad uued avastused, uued arusaamad ning suurem osa neist on tegelikult inimesele kasulikud. Inimene, kes midagi juurde ei õpi (teleka vaatamine ei lähe arvesse, kui sa just National Geographicut ei vaata, aga see on juba ka kommertslikuks ära läinud …), raiskab laias laastus oma elu (ka emalt või mingist olukorrast õppimine on areng!).

Zombil on ainult üks eesmärk – inimesi zombiks muuta. Inimzombil on ka ainult üks eesmärk – oma päev võimalikult väikese vaevata õhtusse saata. Millestki huvitudes, midagi õppides on oht, et tuleb hakata tegema asju, mis viivad inimese mugavustsoonist välja ja võivad ehk isegi lõpuks suurt rõõmu nii endale kui teistele pakkuda – kes seda küll tahaks, eks! 😀

Ole negatiivse ellusuhtumisega

Noh, zombid vist ei mossita, neil polegi vist emotsioone 😀 Aga see on suht sama, kui mitte omada positiivseid mõtteid. Eestlasele on ümber ehitatud selline kuvand, et kuna meil on kogu aeg pime ja külm ilm, siis eestlane ongi kogu aeg torssis ja mossis. Ja me oleme selle omaks võtnud ja vinguda-halada on ju nii tore! Zombi on see, kes näeb kõiges alati negatiivset ja lahenduse leidmise asemel ainult kurdaks või mossitaks mingis nurgas omaette.

Kuidas mitte muutuda zombiks?

Tee kõike vastupidi või vähemalt vähenda
(või vastavalt suurenda) kogust oluliselt!

Eks see nimekiri võiks veel pikemgi olla, aga selleks korraks ehk piisab (teadagi on mul alati liiga pikad postitused). Mitme mõttega sina suuremal määral sina-peal oled? Kas oled ka zombistumas või tead tõeliselt, mida su keha vajab ning milliseid märke sulle annab? 🙂 Tegime Mai-Liisiga hiljuti VaimuKeha alt ühe hea videolaivi ellusuhtumise kohta ja see täiendab tänast blogipostitust kenasti. Nii et kuula aga lisa, kui sul mahti on! 🙂 Ja võid mulle teada anda, millise teemaga neist ma võiksin näiteks süvitsi minna, sest tegelikult saaks igaühest neist kirjutada lausa mitu põhjalikku postitust! 😀

PS! Sain ühe uue lehega ka hakkama! See on veel natuke poolik, aga uurida juba saab! Nimelt lõin sellise brändi nagu Ole.ise, mille alt teen särgi- ja seina/plakatikujundusi. Lähinädalatel saab mitu uut särki valmis, mille siis ka üles postitan. Et kui sul on soovi mõni omapärane särk endale või sõbrale teha, siis võid alati minu poole pöörduda, sest hinnad on head ja ma annan endast parima, et asi tuleks välja just nii nagu kliendile meeldib! 🙂

Jälgi ja jaga:
error0
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *