Naine, hoolid oma tervisest?! – See artikkel on sulle!

(Tegelikult võib oma (tulevase) naise tervisest hooliv mees ka seda artiklit lugeda! 😉 )

Juba ammu-ammu jõudis minuni OrganiCup tampoonilaadne toode (menstruaalanum), et ma seda prooviksin ja testiksin. Mõte oli hea, sest ma teadsin ise ka, et räägitakse, et tampoonide ja sidemete kasutamine ei ole naise tervisele head. Aga ma ei olnud sellesse teemasse kunagi süvenenud. Noorena ma kasutasin kogu aeg sidemeid, sest mul kõht valutas nii hullult, et ma lihtsalt ei suutnud isegi oma kõhtu silitada, rääkimata siis millegi kuskile sisse toppimisest!

Aastad edasi, ma ei tea, kas sain vanemaks või aitasid kaasa ka teadlikum toitumine ja tervislikum eluviis, valud hakkasid talutavamaks muutuma ja hakkasin tampoone kasutama. Olgem ausad – tampoonid on ju palju mugavamad, kui mõelda, et nendega saab ujumas käia ning ei pea põdema, mis üllatused hommikul voodis ees oodata võivad … 😀 mnjah.

Mulle väga meeldib õppida uute teemade kohta, kuidas saaks oma tervist hoida ja parandada. Nii toitumine kui treening on väga olulised teemad vaimse tervise kõrval ning alateemasid jätkub ju lõputult! Olen ka aru saanud, et paljusid asju, millest tänapäeva meedia kirjutab, ei pea tegelikult tegema, et terve olla. Aga igaühel oma teekond ja sellest jälle teinekord …

Küll aga on üks asi mulle selgeks saanud:

Enne, kui sa midagi enda kehasse topid, mõtle mitu korda!

Rõve või mitte, oluline on ikka. Eks me saame väga mitmel moel enda kehasse asju toppida (…), aga mina mõtlen siis suu kaudu pluss siis tänast teemat puudutav – tupe kaudu. Kõik, millega meie keha kokku puutub (eriti seespidiselt) mõjutab meie tervist vägagi otseselt (nii on näiteks oluline ka mehe hügieen …). Nii nagu üleliigne suhkur  ülekaalu tekitab või laktoositalumatul piim näiteks aknet tekitab mõjutab naise tervist ka kehasse iga kuu sisenev tampoon.

Ega tegelikult ei ole sidemed väga palju paremad, nad on sarnasest materjalist (ja kemikaalidest) tehtud, lihtsalt nad ei ole keha sees, mis on siis pluss üks neile. Aga neid peaks siiski väga tihti vahetama. Aga nüüd siis tampoonide juurde!

Käisin paar päeva tagasi ühe ravitseja juures, kes ütles, et umbes 100 last aastas on “tema omad”. Mõistmata, kas ta eostab kõiki neid naisi, selgitas ta mulle, et ta ravib naised terveks nii, et nad on taas võimelised lapsi saama. Paljudel naistel on aja jooksul tekkinud tüsistused nii, et nad ei saa enam lapsi, rääkimata ka tsüstidest või muudest haigustest, mis allpool tekkida võivad (ja neid on palju).

Tema sõnul on haiguste tekkeks peamiselt kaks põhjust – kõige suurem on tampoonid ning teine on raseerimine. Tegelikult, mõtlev inimene ei peakski juurde midagi enam otsima, sest ta saab aru, et tampoonide materjal ei ole selline, mis keha sisse kuulub + karvade raseerimine on esteetilistel põhjustel tehtud meile “kohustuslikuks”, kuigi loodus on need karvad põhjusega sinna pannud – noh, et seal asjad hauduma ei läheks, ütleme siis otse 😀

Sellegipoolest, siin on mõned faktid tampoonide vastu:

  • nende koostisosad ei ole Terviseameti poolt reguleeritud, nii et need ained, mis seda vatitupsukest koos aitavad hoida – meil pole aimu ka, mis see olla võiks! Kas see pole hirmutav? Aga on teada, et sinna hulka kuuluvad näiteks kloor (!), pestitsiidid (pmst mürk), plastik …
  • meie tupp on väga, ütleme siis, imendumisvõimekas. Nahk tupe sees on palju õrnem, kui meie keha peal ja seal palju veresooni. Seega, ained, mis tupeseinu puudutavad, imenduvad meie organismi ja vereringesse palju kergemini, kui näiteks midagi käe peale valame. Ehk siis, me ei ole isegi kindlad, mis ained tampooni sees on ja me laseme sellel vabalt oma kehasse imbuda?
    • saad sa aru! Kloor! 😀 Karmi koostisega valgendaja, pleegitaja ja meie keha imeb seda rõõmuga sisse… huvitav, mida see kloor meie kehas siis pika aja peale pleegitama hakkab …
  • nii nagu taimede (mida me sööme) kasvatamiseks kasutatakse igasugu taimekaitsevahendeid, kasutatakse neid ka selle puuvilla kasvatamisel, millest tampoonid (ja sidemed) koosnevad. Ehk et mõtleme küll, et sööme orgaanilist ja pesema vilju täiega (kuigi kui palju kasu sellestki on?), aga kasutame ikkagi samal viisil kasvatatud villatampooni?

Põhjuseid on veel mitmeid tegelikult, aga kõige olulisemad otseselt naise tervisele tõin ma ära. Kuidas tundub?

Mingeid ökotampoone ja sidemeid müüakse ka muidugi, kuid ma ei kujuta ette, kui öko saab olla tampoon, mis peab suutma oma kuju hoida.. millega seda siis hoidma pannakse, isegi, kui vill on toodetud ökomökolt. Ja siis jääb alati see “haudumise” moment.

Kui veri on mõeldud välja voolama nii, kuidas tuleb, siis on loogiline, et kui see mitu tundi seal ühe tupsu sisse koguneb ja keha sees seisab, siis head nahka sealt tulla ei saa! Kõik meie kehas on põhjusega niimoodi toimima pandud ja selle vastu lihtsalt ei tohiks võidelda! 😀 Noh, ja siis kuna meie tupeseinad on nii imenduvad ka, siis mine sa tea… (aga ma rõvedamaks enam ei lähe, kui see teema on 😀 kes saab aru, see saab).

Ma lihtsalt imestan, kuidas mul endal nii kaua aega läks et aru saada, et mul tuleb (JÄLLE!) mugavuse üle valida oma tervis. Ega enne polekski aru saanud, aga mul oligi allkorrusel probleem, millega ma üldse ravitseja juurde läksin. Mis seal ikka häbeneda, ma lihtsalt loodan, et keegi saab sellest artiklist mingit kasu ka!

Mis siis edasi?

Tampoonid on prügikastis (taaskäitlus, sorry)!  Järgmiseks kuuks otsin kõige naturaalsemad sidemed, mis ma leida suudan (kindlasti mitte plastikpealispinnaga) ja annan OrganiCupile uue võimaluse. Sellel on kaks peamist plussi – see on tehtud ökosmökolt ja on korduvkasutatav (kuigi see mõte võib alguses päris rõve tunduda 😀 olgem ausad). Aga nii säästame oma rahakotti ja mis veel tähtsam – keskkonda, milles elame!

Tean paari tuttavat, kes OrganiCupi menstruaaltopsi rõõmsalt kasutavad pärast katsetamist. Seega, kui tervis on oluline – tasub proovida! Kindlasti on muid tervist hoidvaid variante ka olemas, kuid mul see juba kodus ootamas. Kindlasti tasub juurde otsida! 😉

Muide, pärast seda, kui ma hakkasin vesinikvett jooma, on mul igakuise “puhastusvedeliku” kogus ka vähenenud, nii et see OrganiCup ei tundugi enam nii hull, et uuesti katsetada! Sattusin nende lehe peale ka hiljuti, kus reklaamiti, et topsi saab nüüd ka Hyper Rimist osta, nii et ei pea enam netist tellima – saab kohapeal ise vaadata! 😉

Kui sulle sellised elulised teemad meeldivad, jäta märge! 😉

Hääd!
S.

Jälgi ja jaga:
error0
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *