31 elutarkust 31. eluaastaks

Jah, tuleb välja, et ma sain Hingedepäeval 31 aastat vanaks. Noh, Sille keha sai. Mina ise ikka olen vanem, mulle vähemalt tundub nii 😀 Avastasin, et kirjutasin ka 29ndaks sünnipäevaks elutarkusi, aga 30ndal läks see kuidagi unustustehõlma. Seekord siis võtsin varakult kätte ja püüan hästi lühidalt edastada need 31 mõtet, mis esimesena pähe tulevad. Ju nad on siis kõige olulisemad ka. Anna teada, kas ja kuidas klikivad sinuga! 🙂

 1. Kõigilt inimestelt on võimalik midagi õppida – kuidas olla või kuidas mitte olla.
 2. Kui sisetunne ütleb ühte ja mõistus ütleb teist, siis kuula sisetunnet.
 3. Enne, kui sa oled võimeline kedagi teist täielikult armastama, on vaja osata ennast täielikult armastada (koos “vigadega”).
 4. Inimesed tulevad ja lähevad – neist ei saa (ega peakski) kinni hoidma.
 5. Inimesed võivad toituda VÄGA erinevalt, aga ikka olla terved, saledad ja vitaalsed (või hoopis vastupidi).
 6. Emotsioonid, mõtted, sundkäitumised, hingamine jms mõjutavad meie keha tervist rohkem kui toit, mida sööme.
 7. Huumor on parim ravim.
 8. Apteegist ostan ainult taimeteesid.
 9. Vähemalt pool tundi enne hommikusöögi söömist on hea vähemalt klaasitäis toasooja vett juua.
 10. Paastumine võib keha täiega tervendada (ja ka igasugu emotsioone vabastada).
 11. Õige hingamine on täiega oluline.
 12. Üks õige armastussuhe peaks toimima ilma keeldude ja käskudeta ning täieliku aususe ja teineteisemõistmisega (või vähemalt püüdmisega selles suunas).
 13. Kui sa ei küsi, on vastus alati ei.
 14. EI ütlemine enda heaolu hoidmiseks on üks hea oskus – see ei tee sind halvaks inimeseks.
 15. Kõik inimesed ei pea mediteerima või muid populaarseid tehnikaid tegema selleks, et ka “kuskile kuuluda” või “areneda”.
 16. Inimene ei arene – ta tuletab meelde, kes ta on (midagi rohkemat kui inimene).
 17. Kõik inimesed on võrdsed ja võrdsete õigustega.
 18. Teiste inimeste õpetamine (nende küsimata) on mõlema osapoole ajaraiskamine.
 19. Mida julgem ja ausam sa seltskonnas olla julged, seda ägedamad inimesed su ümber jäävad, kellega sa võid kogeda hoopis teistsugusel tasandil vestlusi (ja seejuures tohutul hulgal vabastavaid lollusi 😀 ).
 20. Valetamine on kasutu, ausus ja otsekohesus on pikas perspektiivis väga väärtuslikud usalduslike ning sügavate suhete loomiseks (ja tulevikuprobleemide vältimiseks).
 21. Kõik inimesed ei pea hakkama ettevõtjateks ega firma omanikeks. Üheksast viieni töötamine on sama tore, kui ettevõtte omamine – kui see sind õnnelikuks teeb!
 22. Ei ole ühtegi “õiget aega” ega “viimast piiri” abiellumiseks, laste saamiseks, maja ostmiseks, karjääri omamiseks jne. Mitte ühegi asja jaoks ei ole seda “õiget aega”. Sa ise sead selle endale.
 23. Mida rohkem sa häbened, kardad, põed jne, seda vähem sa koged ELU.
 24. Me saame kõik, mida soovime, oma ellu luua/tuua. Tuleb vaid piisavalt uskuda ja mis kõige olulisem – tunda seda tunnet, et see on juba olemas.
 25. Universum tõesti toetab meid. No päriselt.
 26. Kõik juhtub PARIMA põhjusega.
 27. Kui tuleb tunne, et tahaks midagi teha, siis tee seda kohe! Muidu hetk möödub ja see pole enam oluline või sa räägid ennast selle tegemisest lihtsalt ümber.
 28. Ükskõik, mis sa ka arvad, et sul “viga” on, pole sul tegelikult midagi viga. Igal inimesel on oma väljakutsed ja see, kus sina praegu oma asjadega oled, on väga okei. Sa oled üks imeliselt piiritu olend, kes ei oleks üldse olemas, kui selleks ei oleks põhjust. 🙂
 29. Kaeblemine, vingumine, halamine, taga rääkimine, haletsemine jms on energiat raiskavad tegevused. Neist ei ole mitte mingit kasu.
 30. Julge olla enda vastu aus. Julge tunnistada, kui oled eksinud. Julge vaadata end oma “vigadega” ja tunnistada, et see oledki sina. Kui me võtame omaks selle, kes me oleme, selle asemel, et sellega võidelda, on imed meie elus palju kiiremad toimuma.
 31. See fakt, et me üldse elu kogeme ja elus oleme, on lihtsalt uskumatult uskumatu. See on ime. Julge elada ja väljuda oma mugavustsoonist pidevalt. Lõppude lõpuks, kui sa ära sured, ei mäleta keegi sinu “ebaõnnestumisi”, vaid seda, kui tore sinuga oli. Julge kogeda rohkem, ole rohkem avatud ja maailm serveerib sulle ikka ühe mõnusa hunniku parajaid seiklusi!

Mjah, ma ei suutnud 31 juures pidama jääda, kolm tuleb veel 😀

32. Kõik näiliselt negatiivne juhtub ka tegelikult hea põhjusega. Ära jää kinni sellesse, mis haiget tegi või juhtus ning püüa edasi liikuda kohe, kui oled saanud negatiivse välja elada ja vabaks lasta. Aga ära hoia sellest valust kinni. See ei toida. Rõõm toidab.

33. Inimesed ei ole laisad. Neil on lihtsalt mingi takistus, mis ei lase konkreetset asja tegema hakata. Näiteks hirm ebaõnnestumise ees või teadmatus, kuidas peale hakata jne. Laiskust tegelikult ei eksisteeri. Ka vale toitumine võib olla “laiskuse” põhjuseks. Tuleb õppida neid ära tundma hoopis.

34. Universum ja elu on tegelikult nii suured, et ma ei saa sellest veel ikka päris aru. Mõistusega ilmselt ei saagi. Aga hoomates seda, kui pisikesed on meie argielumured võrreldes sellega, mis tegelikult universumis eksisteerib, hakkavad mured ja probleemid aina väheneme ning julgus ja eneseteadlikkus aina kasvama.)

 

Jälgi ja jaga:
error0
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *