Kas sa reisid üksi? – Ei, universum on minuga! [AUS+BALI vol. 9]

Do you travel alone?”
Yes!” (ütlen ma rõõmsalt)
Oh!” (ütlevad nemad kurbust välja näidates)

Hello, I came to eat!”
How many people?”
Just me!”
Oh … okay.”

Mulle pakub see juba lõbu, kuidas võõrad inimesed mõtlevad, et neil on õigus minu üle kurb olla, kui ma ütlen, et ma reisin üksinda. Nagu üksi reisimine oleks midagi eriti hullu. Miks on see siis nii jube, et sa reisid ilma kaaslaseta? Sõbra, pereliikme või elukaaslaseta, vahet ei ole.

Ma olen kogu aeg sellele küsimusele, et kas ma reisin üksi, vastanud, et jah, nii on. Täna turgatas mulle pähe, et ma ei reisi ju üksi! Inimene ei ole kunagi üksi! Terve universum ja kõik selles olevad inimesed on minuga kogu aeg. Samas, ma ei ole ka füüsiliselt kunagi üksi. Minu ümber on teised inimesed ja mis vahel isegi veel olulisem – loodus! Ma armastan loodust ja ei tunne rohealadel käies end kunagi üksi, isegi, kui ühtegi looma-lindu läheduses pole. Ka loodusel on hing.

Ja tegelikult on kõik kallid inimesed minuga kogu aeg ju kaasas. Minu hinges ja mu südames. Mu pere, mu sõbrad, tuttavad ja ka need inimesed, kellega ma veel kohtunud ei ole. Kõik on minuga kaasas. Ja see kehtib minu meelest kõigi inimeste kohta kõigil ajahetkedel. Nii et ka siis, kui ma külmal Tallinna tänaval “üksi” jalutan, ei ole ma kunagi üksi.

Seda on oluline meeles pidada, sest üksindus on ikka üks kole tunne ja parem on sellest eraldatusest hoiduda. Sest me ei ole kunagi üksi. Me oleme kogu aeg saadetud universumi toega ning kallite inimeste heade mõtetega.

Üksi reisimise eelised ja põnevused

Kui ma olin noor, läksin ma pikemaks ajaks alati reisima kellegagi koos. Seda juhtus siis täpsemalt kolm korda: Norra, Inglismaa ja Austraalia. Iga kord aga juhtus miskipärast see, et ma jäin üksinda. Universum justkui kasvatas minus seda näilist iseseisvust ja enda avastamist ning paremat mõistmist.

Seega, kui ma nüüd taaskord Austraaliasse tulin, ei tulnud mulle pähegi see, et kuidas ma lähen üksi. See oli minu jaoks sama hea kui a la Paidesse kolida. Heh.

Üksi reisimine ei ole ilmselt igale inimesele mõeldud, kuigi ma olen kindel, et kui inimene üksinda võõrasse riiki jätta, ei ole tal muud võimalust kui hakkama saada – ja ta saabki hakkama! Aga vabatahtlikult iga inimene muidugi ei läheks.

Peamine üksi reisimise eelis on see, et sa ei pea kellegi teisega arvestama. Sa saad käia, kus sa tahad siis, kui sa seda tahad. Võid ka kodus logeleda ja tsillida, kui tahad! 😀

Teiseks, mulle tundub, et üksi reisides õpid sa ennast palju rohkem tundma ja viid end palju rohkem mugavustsoonist välja. Võid leida ennast olukordadest, kus tavaliselt sa paluksid kellegi teise abi, kuid nüüd pead ise hakkama saama. Lisaks, kui sa võtad reaalselt vahepeal hetke, et vaadata üle see, kuidas mingi olukord sulle mõjus ja kuidas sa käitusid, saad sa enda kohta nii palju uut teada ja võid avastada reisi lõpus, kui palju arenenud ja kasvanud sa inimesena oled.

Jah, kindlasti meeldiks mulle hea sõbra-sõbranna või elukaaslasega rännata, kuid seekord oli mu valik selline ja olen tõsiselt tänulik, et ma selle reisi ette võtsin! Võimalik, et see ei jää minu viimaseks. Ma olen kahe ja poole kuuga nii palju enda kohta õppinud, erinevaid blokeeringuid ja piiranguid enda sees lõhkunud ja avanud. Ma usaldan ja tunnen ennast veel palju rohkem – ja seeläbi on mul ka maailmale (ja oma lähedastele) palju rohkem anda. Sest ma olen veel õnnelikum olles mina ise.

See loomulikult ei tähenda, et reisimine ainus viis enda õppimiseks ja arendamiseks on. Lihtsalt, see oli minu jaoks üks väga kiire viis (näiteks raamatu lugemine võib olla väga aeglane (või olenevalt lugemisviisist peaaegu, et kasutu viis)). Peale selle saab reisides nii paljude toredate ja põnevate inimestega tuttavaks (kui sa sellele avatud oled), et lõpuks saab selgeks, et terve maailm tõesti on sinu auster! Sa leiad inimesi, kellele teinekord välismaale külla minna (äkki saad tasuta elada nende juures, haha!) või mõistad (nagu mina hiljuti mõistsin), et tööd saab teha ka teistes riikides ja riikidevaheliselt nii, et sa saad ikkagi oma kodus elada. Ja ma ei mõtle ainult internetiülest tööd (kuigi see on suur osa sellest). Ka näiteks üritusi saab korraldada teises riigis nii, et sa lähed ise ainult selleks ajaks kohale. Jah, nüüd sa mõtled, et daaaaa, nii paljud teevad seda ju! Aga vaata, nüüd ma usun ja mõistan, tänu reisimisele, et see on päriselt ka minu jaoks võimalik!

On palju asju, mida me näeme teisi inimesi tegemas, aga ei oska enda kohta uskuda, et see meie jaoks ka võimalik oleks. Reisimine (ja eriti üksinda reisimine) avab minu meelest niiiiii palju rohkem mõistmist ja arusaamist selle kohta, mis sinu kui ühe imelise elusolendi jaoks päriselt võimalik on – soovi korral ükskõik kuskohas selle maamuna peal!

See toob mind ikka ja jälle tagasi selle juurde, et ükskord peab meie kõigi teekond (vähemalt selles kehas) lõppema ja oleks kurb jätta midagi tegemata, kusagil käimata, ennast tervendamata jne lihtsalt selle pärast, et me kardame. Selle pärast, et me endasse ei usu. Need on mõttetud põhjused. Kui keegi teine seda suudab, suudad ka sina. Kõik inimesed olid kunagi kõiges algajad. Ja kui su mõistus on selge, ei tohiks tegelikult ühtegi piirangut olla, mis meil takistab midagi saavutamast!

Reisimine on väga palju minu eneseusku taastanud ja üles tõstnud, mis keskkooli ajal mul täiesti nulli vaibus. Oluline on endaga tegeleda iga päev kasvõi kõige pisema sammu haaval nii, et me lõpuks jõuaksime nende asjade tegemiseni, mida süda ütleb. Üksi reisimine oli minu jaoks kerge otsus, kuid kümme aastat tagasi ei oleks ma kindlasti üksinda läinud.

Ole enda vastu hell ja leebe ükskõik, millise teekonna sa ette võtad – kas füüsilise või vaimse. See on seda väärt!

PS! Veel kehtib “Teekond iseendani” soodushind koodiga JÕULUKINK, millega saad kaks piletit 69 euroga! See konverents on kindlasti väga hea lüke meie vaimsel teekonnal – annan endast parima, et kõik oleks nii sujuvalt organiseeritud, et konverentsi ajal saaksime Maiga ainult esinejaid kuulata ja mitte midagi muud korraldada! 😀 Oled südamest oodatud! Ning PPS! Kui sa ei leia sõpra, kellega koos tulla, siis koodiga VKSILLE on piletihind kogu aeg 19 EUR soodsam 🙂

KLIKI PILDILE, ET UURIDA LÄHEMALT!

Jälgi ja jaga:
error0
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *