Toitud tervislikult, aga kui hea on sinu suuhügieen?

Väga palju käib sotsiaalmeediast läbi artikleid ja videosid tervislikust, teadlikust, õigest toitumisest. Pakutakse erinevaid toitumisstiile, räägitakse millegi kasulikkusest ja kahjulikkusest, taimetoitlusest, toiduainete vältimisest haigustest tervenemiseks (või nende ennetamiseks) jne.

Palju vähem aga räägitakse suuhooldusest, mis on ilmselt sama tähtis nagu toit, mida me sööme. Kas teadsid, et keele seisukord saab sinu tervise kohta väga palju öelda? See leht annab päris ägeda ülevaate sellest, mida su keel ütleb sinu organite seisukorra või toitainete puuduse kohta.

Kui ma hakkasin tervislikumalt toituma, huvitas mind väga, mis ained toidu sees on, mis ei ole mulle kasulikud/vajalikud. Kiiresti uurisin igasugu e-ainete kohta ja ega tegelikult polegi vaja põhjalikult igaühte neist eraldi uurida. Lihtne ja üldistav järeldus on see, et kui sa ei saa lisaainete nimetustest aru, on see tõenäoliselt su kehale ebavajalik (või isegi kahjulik).

Toitumisest järgmine samm on tihtipeale naha- ja suuhooldus. Kreemides ja pesuvedelikes on palju toredaid aineid, mis panevad meid hästi lõhnama, teevad naha/juuksed pehmeks, siledaks jne. Aga mille arvelt? Tihtipeale võivad need ained näiteks nahka pikas perspektiivis hoopis kuivatada või mis veel hullem – need ained imenduvad läbi naha meie vereringesse ja hakkavad pahandust tegema. Võib-olla oled kursis sellega, miks tuli suur poleemika sellest, et deodorandid sisaldavad alumiiniumi või miks jälgida, et tooted ei sisaldaks parabeene.

Kui sa ei sööks seda ega oska seda hääldada, siis see ei käi ka su keha peale.

Kuidas on lood suuhooldusega?

Kui ma läksin üle looduslikule suuhooldusele, oli mul hiljem väga ebameeldiv pesta hambaid Colgate või Blend-a-med hambapastaga. See oli sama ebameeldiv, kui ma lõpetasin suhkru söömise ja mingi aeg hiljem proovisin suhkruga kohvi/teed juua – jube! Inimese keha on selles mõttes lahe, et ta harjub päris paljuga ära. Aga see ei tähenda, et see hea oleks. Keha püüab lihtsalt võimalikult palju vaeva näha, et meie ennast kehvasti ei tunneks.

Seega kui me kasutame pikka aega hambapastat, milles on palju mittenaturaalseid koostisosi, harjub meie suu sellega ära. Kui ma vahel harva pean mõne “tavalise” hambapastaga pesema, hakkab mu suu vastikult kipitama ja kihelema. Ilmselgelt ei sobi see vahend mulle.

Telli Organic Care kodulehelt Georganics looduslikke suuhooldustooteid sooduskoodiga SILLE! Selleks vajuta koodi lahtris ENTER või RAKENDA KOODI.

Naturaalse suuhooldusega on see “jama”, et see ei vahuta niimoodi nagu inimesed on harjunud. Tihtipeale baseeruvad looduslikud vahendid sooda või mõne rasvaine peale, mis eriti vahule ei lähe. Aga see kõik võtab ainult harjumist. Ja see on seda väärt!

Kui ma Georganicsi toodetega (ja firma esindajaga) kokku puutusin, teadsin kohe, et need on tooted, mida ma edaspidi kasutama tahan hakata. Sama lugu oli ka probiootikumide ja seedeensüümidega. Ma teen enne põhjaliku uurimustöö toodete kohta.

Elutähtsa guugeldamise büroo (enda üle tuleb ka osata naerda, eks 😀 )

Kindlasti oled tähele pannud, et paljudes hambapastades reklaamitakse fluoriidi sisaldust nagu see oleks mingi imeaine, mis kindlasti tootes olema peaks. Tegelikkuses aga on juba uuringud tõestanud, et selle pidev tarbimine madaldab inimese IQ-d ning võib tugevdada hamba pealispinda, kuid hamba sisemuse jäteab kaitsetuks.

Ja glütseriin on selline huvitav aine, mida kasutatakse näiteks kätekreemides. See tekitab nahale libeda tunde, nagu kaitsekihi. Samamoodi tekitab ta sellise kihi ka hammaste peale, mistõttu hambad võivad tunduda libedad-puhtad, kuid tänu sellele kihile ei saa hammaste sisse imenduda näiteks vajalikud toidus sisalduvad mineraalained.

Hammastele vajalikud mineraalained võiksid sisalduda ka juba meie hambapastas (sest teame ju isegi, et saame oma igapäevatoidust palju vähem mineraalaineid ja vitamiine, kui tegelikult vajalik oleks). Ma pooldan väga seda ideed, et toidust võiks kõik vajalikud ained kätte saada ja toidulisandeid (sh ka hambapasta) ei peaks tarbima veel lisaainete saamiseks.

Kahjuks aga me elame juba sellises ülekoormatud keskkonnas, et põllumullad on mineraalainetevaesed ning vitamiine ei ole tänu päikese puudumisele värsketes saadustes enam nii palju. Lisaks mikrotoitainete puudulikkusele tekib tänu pidevale kuumtöödeldud toidu tarbimisele ka inimestel ensüümipuudulikkus ja seetõttu olen mina otsinud (enda vajadustest lähtuvalt) just selliseid toidulisandeid, mis oleksid täiesti kemikaalidevabad ja täidaksid eesmärki, mis toidust puudu jääb.

Hamba- ja suuhooldus ei tohiks olla mingi erand. Seetõttu kasutangi juba pool aastat Georganics hambapastat, hambapulbrit, elektrilist hambaharja, hambaniiti ning oil-pulling õli. PS! Oil-pulling võib tunduda ka jälle nagu mingi “uus moevärk”, aga reaalsus on see, et hambapesuga me ei puhasta ja ära tervet suud, ainult hambad. Seega nii suuvesi kui ka oil-pulling õli aitavad seda puudujääki korvata. Pluss, oil-pulling aitab toksiine välja viia mitte ainult suust, vaid kogu kehast.

Üks oluline asi veel Georganics toodete juures on see, et need maitsevad hästi! Aga et see postitus liiga pikale ei läheks, saad SIIT edasi lugeda minu artiklit oil-pullingu kohta ning SIIT, miks ma Georganics toodete kasuks olen otsustanud ja siiani oma otsust ei kahetse.

Kui sul on küsimusi, siis kirjuta mulle sille@brena.ee! 🙂
Seniks aga,
hääd tervist!

Telli Organic Care kodulehelt Georganics looduslikke suuhooldustooteid sooduskoodiga SILLE! Selleks vajuta koodi lahtris ENTER või RAKENDA KOODI.

Jälgi ja jaga:
error0
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *